Start O firmie Centrum serwisowe Usługi handlowe Blog Kontakt
kontakt

Dariusz Padyjasek

Centrum serwisowe +48 510 088 644

kontakt

Katarzyna Sokół

Usługi handlowe +48 570 140 055

Sprzedaż i konfiguracja urządzeń elektronicznych

Sprzęt elektroniczny jest podstawą współczesnego biznesu. Komputery stacjonarne, tablety, laptopy oraz smartfony są niezbędne w każdej firmie. Ich wybór i konfiguracja mają kluczowe znaczenie. Źle dobrane lub nieodpowiednio skonfigurowane urządzenia elektroniczne potrafią nie tylko utrudnić pracę, ale także uniemożliwić wykonywanie konkretnych obowiązków służbowych.

Czym kierować się podczas wyboru takiego sprzętu i na czym powinna opierać się ich właściwa konfiguracja?

O czym pamiętać podczas wyboru urządzeń elektronicznych?

Szybka i sprawna praca wymaga odpowiedniego sprzętu. Komputery, laptopy i tablety są dziś fundamentem praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Odpowiedni wybór sprzętu jest niezwykle ważny. I choć wydaje się prosty, to jednak warto wziąć pod uwagę pewne detale.

W przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów najważniejsze są parametry poszczególnych podzespołów. Komputery używane w pracy muszą charakteryzować się niezawodnością i odpowiednią ilością pamięci operacyjnej RAM. Bardzo istotny jest także procesor, od którego zależy szybkość działania i przetwarzania danych.

Jeśli chodzi o tablety i smartfony, to oprócz procesora, pojemności pamięci wewnętrznej i ekranu liczą się także dodatkowe rodzaje wyposażenia: czytniki linii papilarnych lub NFC. Choć może się wydawać, że wybór tego typu parametrów jest sprawą drugorzędną, rzeczywistość pokazuje, że jest wręcz odwrotnie. Oszczędności pod kątem wyboru najsłabszych parametrów potrafią bardzo szybko się zemścić, ponieważ słabe podzespoły to także powolna praca.

Urządzenia elektroniczne nierzadko wpływają dziś na efektywność wykonywania działań i poszczególnych zadań. To właśnie dlatego nie warto na nich oszczędzać. Wybór urządzeń najlepiej konsultować z ekspertami ze sklepów oferujących sprzedaż sprzętu biurowego. Najlepiej wybierać sklepy, które od dłuższego czasu zajmują się sprzedażą komputerów stacjonarnych dla firm. Wówczas możesz mieć pewność, że otrzymasz profesjonalną pomoc w kwestii wyboru sprzętu.

Konfiguracja sprzętu biurowego – o czym należy pamiętać?

Nawet najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie elektroniczne potrzebuje odpowiedniej konfiguracji. Proces ten przygotowuje sprzęt do pracy, dzięki czemu działa on dokładnie w taki sposób, jak powinien.

Z tego powodu tak ważne jest, aby urządzenia elektroniczne zostały skonfigurowane w odpowiedni sposób. Należy podkreślić, że taka konfiguracja często przekracza możliwości techniczne poszczególnych pracowników lub kadry zarządzającej, dlatego to zadanie warto powierzyć profesjonalistom.

Podczas konfiguracji komputerów stacjonarnych lub laptopów najczęściej instaluje się oprogramowanie, które jest niezbędne do wykonywania zadań służbowych. Oprócz najczęściej wgrywanego pakietu Office 365 bardzo często instaluje się także inne oprogramowanie, które jest potrzebne w konkretnych branżach.

Skonfigurowanie sprzętu pod kątem oprogramowania oraz łączności jest niezwykle istotnym elementem całego procesu zakupu nowych urządzeń do firmy. Warto zatem postawić na profesjonalistów, którzy skutecznie skonfigurują poszczególne urządzenia. To pozwoli uniknąć chaosu, który zazwyczaj pojawia się przy konfiguracji urządzeń na własną rękę.

Dlaczego odpowiednie skonfigurowanie urządzeń elektronicznych ma tak duże znaczenie?

Co jest gorsze od przestarzałego sprzętu? Nowe urządzenia, które zostały źle skonfigurowane. W takich sytuacjach nowy sprzęt nie jest udogodnieniem, gdyż nie działa zgodnie ze swoimi możliwościami. Bagatelizowanie tego tematu potrafi bardzo mocno wpłynąć na workflow, co będzie odczuwalne przez całą firmę.

To właśnie z tego powodu konfigurację nowych urządzeń elektronicznych takich jak komputery, laptopy lub tablety najlepiej pozostawić profesjonalistom. Dzięki temu masz pewność, że nowy sprzęt działa z maksymalną mocą i wykorzystuje potencjał drzemiący w podzespołach.